Přeskočit na hlavní obsah

Prázdniny a nové naděje.

Vážené čtenářstvo, Doufám, že si užíváte léto. Aktuálně jsou sice na většině území Evropy tropická vedra, nicméně si můžeme užívat alespoň teplé noci a krásné dlouhé večery. V posledním článku, který byl vydán na konci června, jsem se vyjádřila ke dvěma letům v tranzici. Proč jsem od té doby nic nenapsala? Jednoduché! Chci si upřímně užít prázdniny, protože jsem po dlouhé době šťastná a daří se mi naplňovat moje přání i tužby, ať už jde o kandidaturu do zastupitelstva Prahy 6 nebo o přípravu na festival Prague Pride. Ale! Hlavně se mi podařilo projít interním vyšetřením, psychologickým vyšetřením a dokonce i endokrinologickým vyšetřením. A přesto, že z posledního jmenovaného ještě nemám krevní výsledky, mohu nyní na 99 % říci, že hormony mít budu. Ano, to co se tak dlouho zdálo natolik vzdálené, je nyní v půlce prázdnin blíž, než začátek školního roku. Co se týče školy, 1. září nastupuju na střední a moc se tam těším. Budu mít nejspíše skvělé spolužačky i spolužáky, což by bylo po 11 letech šikany skutečně úžasné! Víte co? Já těm lidem chci dát znovu šanci. Protože, stále více se ukazuje, že i dospívající nemají problém s trans lidmi (Díky Sabčo) a akceptují je tak jak oni/y sami/y chtějí. Samozřejmě pořád přemýšlím, jak se budou řešit citlivé otázky, ale chci být plnohodnotnou spolužačkou a kamarádkou všem, kteří o to budou stát. Jsem na to terapeuticky i fyzicky připravená. Bohužel je otázka, jak budu vést vztah s kluky a s muži. Dělá mi to po velmi intenzivní šikaně lehký problém, ale jsem přesvědčená, že to zvládnu. Mimochodem, pokud nečtete můj facebook či twitter, což byste měli tak víte, že jsem z mého mužského šatníku udělala ženský. Už zbývá jen 6 kusů mužského prádla a bude to kompletní. Mám sice velké množství herního a neutrálního oblečení, ale cítím se v něm dobře a tak mi nejspíš ještě zůstane. Navíc v tuto chvíli řeším hlavně podprsenky, což mě činí velmi šťastnou. V tuto chvíli odjíždím na dovolenou na západ, chci si vyčistit hlavu od politiky a práce. Geocachingem, pak začne nejteplejší týden v Praze a pojedeme dál. V pátek 17.8 bych mohla dostat hormony. Mám v plánu k tomu natočit video, které bude samozřejmě k dispozici na všech platformách. Tak prozatím se loučím, užívejte si prázdniny. Příští týden vyjde článek na téma Tranzice na veřejnosti. Doufám, že se vám bude líbit. Ještě bych ráda zmínila, že jsem se rozešla se svojí editorkou Monikou Malachovou. Tímto jí děkuji za práci a vítám novou editorku Nikolu Majerovou. Snad se jí bude editování blogů líbit. (Líbí. -Nikol)
Jiřka Georgia Hejduk
Autorka Blogu

Komentáře

  1. Ty máš na blog editorku? Není to rozmar? :D :D :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Není , naopak mi to umožňuje dodat blogu kvalitu kterou by jinak neměl šanci získat. mám relativně slušné redaktorské, ale špatné editorské schopnosti

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem byla vyštípána ze střední školy?

Vážené čtenářstvo,

možná si někteří z vás pamatují na to, jak jsem zmiňovala, že důvod mého nástupu do prvního ročníku v 18 letech byla šikana na předchozí škole a nepřijetí od spolužáků.  Není to úplný a dokonalý obrázek, věcí tam bylo daleko více a nakonec to eskalovalo do neuvěřitelných rozměrů. Pojďme se tedy vrátit do roku 2016 do 1. září na Prosecké výšiny, kde můj příběh začal.
Chci vás varovat, že se jedná o mimořádně toxický článek.
Prvního září 2016 jsem šla na SSŠVT, prázdniny byly krásné a já se velmi těšila na školu, střední školu pro ajťáky, můj tehdejší sen. Opět jsem byla ochotná dát 9 let šikany za sebe a jít s čistým vědomím dál. Velice jsem doufala, že dostanu rozumnou a hodnou třídu a že si konečně ty 4 roky užiji.

Na základce jsem si zažila vše od kyberšikany přes fyzickou šikanu po pronásledování či psychický nátlak. Byla jsem z toho nešťastná a upadla jsem do závislosti na počítačových hrách. Neměla jsem kvůli šikaně moc kamarádů, protože jsem se kvůli bolesti mu…

Jak jsem se dostala z RIAPSU do Bohnic.

Vážené čtenářstvo
Jak jsem slíbila na své facebookové stránce, popovídáme si o tom, jak jsem se dostala z hospitalizace v krizovém centru RIAPS do Bohnic na akutní oddělení 26. Jak se stalo, že jsem i přes veškerou motivaci a podporu ze strany kamarádů opět skončila v psychiatrické léčebně.
Už jsem se svěřila na svém blogu s tím, že mám hraniční poruchu osobnosti. Nuže v RIAPSU mi tato diagnóza byla dána oficiálně, ona obávána F 63.0 Emočně nestabilní porucha osobnosti hraničního typu.
Když jsem toto zmínila minule, objevily se tu názory, že nemohu mít poruchu osobnosti, protože jsem trans, anebo že nemohu být trans a neměla by mi mít povolena tranzice, když mám poruchu osobnosti, toto bych ráda označila za mýtus, protože transsexualita je na rozdíl od hraniční poruchy osobnosti vrozená, zatímco HPO vzniká v období kolem tří let.
Lidé s HPO mají většinou od narození sklony k většímu emočnímu cítění a tudíž jsou na emoce a obecně na prožívání citlivější, tam kde však dochází k problému, je…

Sexuální orientace v tranzici.

Vážené čtenářstvo
Problematika sexuální orientace v tranzici je důležitá, je to totiž sice něco, co vědecky s genderovou identitou vůbec nesouvisí, avšak často bývá předmětem diskuzí a je důležité i pro samotné trans lidi, není tajemstvím, že trans člověk má často dva coming outy, jeden se sexuální orientací a druhý s genderovou. 
V mém konkrétním případě však tento fakt pravdivý nebyl, já jsem vždy byla na holky a byla jsem do některých z nich opravdu hodně platonicky zamilovaná, nikdy jsem nechtěla sex, ale holky se mi vzhledem líbily jako kdybych v tomto hledisku byla úplně normální. Odpor k mužskému těluSamozřejmě nevím, zda můj odpor k mužskému pohlaví byl částečně poháněn šikanou, kterou jsem si prošla hlavně od chlapců a pravděpodobně to tak je, pozoruji to zejména na veřejnosti, kde se snažím mužskému pohlaví vyhýbat, jako bych se intuitivně bála že mi ublíží, protože to tak bylo vždycky. Není pravdou, že bych nedokázala mít vztah s muži. S tímhle mi hodně pomohla Česká pirátská…