Přeskočit na hlavní obsah

Prázdniny a nové naděje.

Vážené čtenářstvo, Doufám, že si užíváte léto. Aktuálně jsou sice na většině území Evropy tropická vedra, nicméně si můžeme užívat alespoň teplé noci a krásné dlouhé večery. V posledním článku, který byl vydán na konci června, jsem se vyjádřila ke dvěma letům v tranzici. Proč jsem od té doby nic nenapsala? Jednoduché! Chci si upřímně užít prázdniny, protože jsem po dlouhé době šťastná a daří se mi naplňovat moje přání i tužby, ať už jde o kandidaturu do zastupitelstva Prahy 6 nebo o přípravu na festival Prague Pride. Ale! Hlavně se mi podařilo projít interním vyšetřením, psychologickým vyšetřením a dokonce i endokrinologickým vyšetřením. A přesto, že z posledního jmenovaného ještě nemám krevní výsledky, mohu nyní na 99 % říci, že hormony mít budu. Ano, to co se tak dlouho zdálo natolik vzdálené, je nyní v půlce prázdnin blíž, než začátek školního roku. Co se týče školy, 1. září nastupuju na střední a moc se tam těším. Budu mít nejspíše skvělé spolužačky i spolužáky, což by bylo po 11 letech šikany skutečně úžasné! Víte co? Já těm lidem chci dát znovu šanci. Protože, stále více se ukazuje, že i dospívající nemají problém s trans lidmi (Díky Sabčo) a akceptují je tak jak oni/y sami/y chtějí. Samozřejmě pořád přemýšlím, jak se budou řešit citlivé otázky, ale chci být plnohodnotnou spolužačkou a kamarádkou všem, kteří o to budou stát. Jsem na to terapeuticky i fyzicky připravená. Bohužel je otázka, jak budu vést vztah s kluky a s muži. Dělá mi to po velmi intenzivní šikaně lehký problém, ale jsem přesvědčená, že to zvládnu. Mimochodem, pokud nečtete můj facebook či twitter, což byste měli tak víte, že jsem z mého mužského šatníku udělala ženský. Už zbývá jen 6 kusů mužského prádla a bude to kompletní. Mám sice velké množství herního a neutrálního oblečení, ale cítím se v něm dobře a tak mi nejspíš ještě zůstane. Navíc v tuto chvíli řeším hlavně podprsenky, což mě činí velmi šťastnou. V tuto chvíli odjíždím na dovolenou na západ, chci si vyčistit hlavu od politiky a práce. Geocachingem, pak začne nejteplejší týden v Praze a pojedeme dál. V pátek 17.8 bych mohla dostat hormony. Mám v plánu k tomu natočit video, které bude samozřejmě k dispozici na všech platformách. Tak prozatím se loučím, užívejte si prázdniny. Příští týden vyjde článek na téma Tranzice na veřejnosti. Doufám, že se vám bude líbit. Ještě bych ráda zmínila, že jsem se rozešla se svojí editorkou Monikou Malachovou. Tímto jí děkuji za práci a vítám novou editorku Nikolu Majerovou. Snad se jí bude editování blogů líbit. (Líbí. -Nikol)
Jiřka Georgia Hejduk
Autorka Blogu

Komentáře

  1. Ty máš na blog editorku? Není to rozmar? :D :D :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Není , naopak mi to umožňuje dodat blogu kvalitu kterou by jinak neměl šanci získat. mám relativně slušné redaktorské, ale špatné editorské schopnosti

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem byla vyštípána ze střední školy?

Vážené čtenářstvo,

možná si někteří z vás pamatují na to, jak jsem zmiňovala, že důvod mého nástupu do prvního ročníku v 18 letech byla šikana na předchozí škole a nepřijetí od spolužáků.  Není to úplný a dokonalý obrázek, věcí tam bylo daleko více a nakonec to eskalovalo do neuvěřitelných rozměrů. Pojďme se tedy vrátit do roku 2016 do 1. září na Prosecké výšiny, kde můj příběh začal.
Chci vás varovat, že se jedná o mimořádně toxický článek.
Prvního září 2016 jsem šla na SSŠVT, prázdniny byly krásné a já se velmi těšila na školu, střední školu pro ajťáky, můj tehdejší sen. Opět jsem byla ochotná dát 9 let šikany za sebe a jít s čistým vědomím dál. Velice jsem doufala, že dostanu rozumnou a hodnou třídu a že si konečně ty 4 roky užiji.

Na základce jsem si zažila vše od kyberšikany přes fyzickou šikanu po pronásledování či psychický nátlak. Byla jsem z toho nešťastná a upadla jsem do závislosti na počítačových hrách. Neměla jsem kvůli šikaně moc kamarádů, protože jsem se kvůli bolesti mu…

Tranzice na veřejnosti

Vážené čtenářstvo.
Tak máme po Prague Pride a zatímco Praha se pomalu vrací do normálního neduhového a neteplého režimu, my si užíváme zbytek končících prázdnin.
Mezi nejsilnější zážitky z Prague Pride bylo určitě setkání s lidmi, které jsem neznala jménem, ale kteří četli můj blog.
To mi připomnělo téma, které jsem už dlouho na blogu chtěla rozvést. Téma Tranzice na veřejnosti.
Proč to dělám(e)
Každý má svoje důvody, někdo má prostě talent dělat audiovizuální či psaný obsah, další si třeba libují ve slávě, kterou jim tato činnost vynese. Někteří, a dovolím si říct mnoho z nás, chtějí prostě jen přinést svůj pohled na tranzici a usnadnit tak široké veřejnosti přístup k trans lidem.
Já osobně jsem si blog založila, abych pomohla šířit trans osvětu a zaznamenala svůj pohled na celý proces. Hlavním posláním blogu je vytvořit příběh, který by ostatním trans lidem dodal odvahu  jít a pokračovat po jejich cestě.
Myslím si, že kvalitní trans obsah v Česku je, ale je ho opravdu zoufale málo. Navíc s…

Ve škole

Vážené čtenářstvo
Máme po volbách a já si mohu konečně vydechnout, kampaň je u konce a já mám konečně čas na všechny svoje relaxační aktivity, není velkým tajemstvím, že mě to všechno velmi vyčerpalo, ale vlastně jsem na sebe hrozně hrdá. Skutečně jsem totiž v životě uklidila natolik, že nemám žádné pochybnosti. Dosáhla jsem toho díky tvrdé práci a podpory mých kamarádů, Díky.
Incident, který se stal ve škole, mě vlastně hrozně posílil, protože to jednak natvrdo potvrdilo, že lidé ze školní administrativy sice někdy jednají zbrkle a dělají chyby, ale jsou rozumní a mají zkušenosti, které jsou nedocenitelné. A i přes to, že moje situace je poněkud specifická, tak řešení je velmi profesionální a uspokojivé.

Pro ty, co nečtou můj facebook zopakuji: Byla jsem vyhozena z dívčí šatny, následně jsem o té situaci jednala a došlo k dohodě. Do toho všeho jsem se z toho ve škole zhroutila a utekla jsem s vědomím vyučujících domů se slzami v očích.
Druhou pozitivní rovinou ze školy je to, že j…