Přeskočit na hlavní obsah

Cena coming outu.

Přátelé,

Coming out je pro většinu Trans, ale i jiných LGBT+ lidí velkou událostí. Trans lidé to mají o to těžší že na rozdíl od orientací někdy ten coming out prostě udělat musí ... změna je totiž viditelná, takže se bavíme o části procesu, která někdy proběhne.

Coming out v sobě obsahuje i věci, které k němu neodmyslitelně patří: hrdost, odhodlání, odvahu říci okolí o něčem co je velmi těžké a velmi náročné a také důvěru, že to okolí vezme tak nějak dobře a bez větších keců.

Coming out sebou také přináší první přechod do jiné role, do té, kterou né všichni staří "kamarádi" přijmou a né všichni budou brát vážně.

Já osobně se vyoutovala v prostředí relativně bezpečném s tím, že si najdu nové kamarády, kteří akceptují, jaká jsem uvnitř a nezaobírají se tím, co je venku, protože pokud jsem kvůli něčemu byla ve škole šikanována, tak to byl právě můj zevnějšek.

Ne každý tuto možnost má, paradoxně bych za to mohla poděkovat mojí "emoční" poruše, která mě do situace, kdy jsem byla prakticky bez kamarádů, dostala a tudíž jsem nemusela provádět složitá rozhodnutí, zda dát přednost kamarádům nebo tranzici.

I tak jsem však musela a stále platím obrovskou cenu za svůj coming out.
Víte, já jsem byla jakožto docela vášnivá hráčka počítačových her schopná prosedět celé dny s kamarády .. v csku.

Prostředí her je k holkám vůbec nejvíce nepřátelské ze všech prostředí, co znám .... Je to prostředí, které je dominované muži a ti kolikrát nesnesou, když zaspíte uprostřed kola, natož když úplně měníte sebe.

K tomu jsem navíc musela opustit svojí školu, jednalo se o školu s technologickým zaměřením. (Přesné jméno školy zmiňovat nebudu.) Vzhledem k tomu, že na této škole je poměr klůků oproti holkám přibližně 300:10, došlo zde ke stejnému efektu jako ve hrách ... i ze stran pedagogických pracovníků.

Všichni mi říkají, jak jsem strašně chytrá .... ale k čemu je vám chytrost, když jste kvůli onemocnění  ve škole v nevýhodě a kvůli tomu, že chcete být sami sebou je na vás namířena nenávist všech okolo.

Takže, to je moje cena za coming out ... za to, že chci být sama sebou ... i přes štěstí, že moji rodiče to respektují, stejně platím obrovskou cenu .... stejně jako trans i jiní LGBT lidé.

Držte se a zatím ahoj.


Komentáře

 1. Fandím ti a držím palce v tvojí cestě :)!

  OdpovědětVymazat
 2. Opustit školu kvůli nepřátelskému prostředí je donucena spousta transgeder studentů. S podivem většina z nich si dle statistik školu dodělají i později za cenu s tím spojených různých obtíží a dokonce mezi transgendery je i tak více vzdělanějších lidí než v běžné populaci. Až takový je nepoměr mezi výsledkem a obtížností se vyoutovat v průběhu studia. Z motivačního hlediska máš tím tedy velmi dobrý předpoklad ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. cena coming outu je obrovská, jak finančně tak sociálně a možní zisky z ní mohou být klidně nulové když se to nepovede.

  OdpovědětVymazat
 4. Iva Kunze : Tak díky neúčinné hormonální léčbě mnohé transgender ženy musí dělat coming out celý život. dokazovat lidém ženské pohlaví pořád, reálně se to nedá takový nápor na psychiku zvládat. Nikdo s tím bohužel nic nedělá. Ví se, že HRT nezabírá o tom je již výzkum. Ale nikdo neřeší důvody proč se neupraví tuky, svalstvo žensky na těle...co je ted po třeba jaká dávka estrogenu, progesteronu, růstového hormon, IGF-1 a a dalších věcí?...hlavně, že se podává zbytečně androcur , který není potřeba, estrogen v dávce, která dělá hladiny nad 1nmol/l estradulu, tak zablokuje testosteron na normální hladiny žen. Takže velice rizikový androcur není potřeba brát a řešit další věci...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem byla vyštípána ze střední školy?

Vážené čtenářstvo,

možná si někteří z vás pamatují na to, jak jsem zmiňovala, že důvod mého nástupu do prvního ročníku v 18 letech byla šikana na předchozí škole a nepřijetí od spolužáků.  Není to úplný a dokonalý obrázek, věcí tam bylo daleko více a nakonec to eskalovalo do neuvěřitelných rozměrů. Pojďme se tedy vrátit do roku 2016 do 1. září na Prosecké výšiny, kde můj příběh začal.
Chci vás varovat, že se jedná o mimořádně toxický článek.
Prvního září 2016 jsem šla na SSŠVT, prázdniny byly krásné a já se velmi těšila na školu, střední školu pro ajťáky, můj tehdejší sen. Opět jsem byla ochotná dát 9 let šikany za sebe a jít s čistým vědomím dál. Velice jsem doufala, že dostanu rozumnou a hodnou třídu a že si konečně ty 4 roky užiji.

Na základce jsem si zažila vše od kyberšikany přes fyzickou šikanu po pronásledování či psychický nátlak. Byla jsem z toho nešťastná a upadla jsem do závislosti na počítačových hrách. Neměla jsem kvůli šikaně moc kamarádů, protože jsem se kvůli bolesti mu…

Jak jsem se dostala z RIAPSU do Bohnic.

Vážené čtenářstvo
Jak jsem slíbila na své facebookové stránce, popovídáme si o tom, jak jsem se dostala z hospitalizace v krizovém centru RIAPS do Bohnic na akutní oddělení 26. Jak se stalo, že jsem i přes veškerou motivaci a podporu ze strany kamarádů opět skončila v psychiatrické léčebně.
Už jsem se svěřila na svém blogu s tím, že mám hraniční poruchu osobnosti. Nuže v RIAPSU mi tato diagnóza byla dána oficiálně, ona obávána F 63.0 Emočně nestabilní porucha osobnosti hraničního typu.
Když jsem toto zmínila minule, objevily se tu názory, že nemohu mít poruchu osobnosti, protože jsem trans, anebo že nemohu být trans a neměla by mi mít povolena tranzice, když mám poruchu osobnosti, toto bych ráda označila za mýtus, protože transsexualita je na rozdíl od hraniční poruchy osobnosti vrozená, zatímco HPO vzniká v období kolem tří let.
Lidé s HPO mají většinou od narození sklony k většímu emočnímu cítění a tudíž jsou na emoce a obecně na prožívání citlivější, tam kde však dochází k problému, je…

Sexuální orientace v tranzici.

Vážené čtenářstvo
Problematika sexuální orientace v tranzici je důležitá, je to totiž sice něco, co vědecky s genderovou identitou vůbec nesouvisí, avšak často bývá předmětem diskuzí a je důležité i pro samotné trans lidi, není tajemstvím, že trans člověk má často dva coming outy, jeden se sexuální orientací a druhý s genderovou. 
V mém konkrétním případě však tento fakt pravdivý nebyl, já jsem vždy byla na holky a byla jsem do některých z nich opravdu hodně platonicky zamilovaná, nikdy jsem nechtěla sex, ale holky se mi vzhledem líbily jako kdybych v tomto hledisku byla úplně normální. Odpor k mužskému těluSamozřejmě nevím, zda můj odpor k mužskému pohlaví byl částečně poháněn šikanou, kterou jsem si prošla hlavně od chlapců a pravděpodobně to tak je, pozoruji to zejména na veřejnosti, kde se snažím mužskému pohlaví vyhýbat, jako bych se intuitivně bála že mi ublíží, protože to tak bylo vždycky. Není pravdou, že bych nedokázala mít vztah s muži. S tímhle mi hodně pomohla Česká pirátská…